Wat gaat er om in het hoofd van iemand met dementie? Als je zorgt voor iemand met dementie heb je je dat vast vaak afgevraagd. Je hebt nu de kans om een unieke ervaring op te doen. Met een virtual reality bril kun je ervaren hoe het voelt om met dementie te leven. 

Foto Leven met dementieZorgen voor iemand met dementie is een bijzondere en vaak emotionele taak. Er komt veel op je af. Niet alleen verandert er veel voor je naaste, maar ook voor jezelf. Door een virtual reality (VR)-bril stap je in een 360 graden simulatiefilm, die je in de huid laat kruipen van iemand met dementie.

De Dementiebril is ontwikkeld door Into D’mentia in samenwerking met het Trimbos Instituut.

 

Wat leer je?
Het inzicht dat je opdoet in deze ervaring is heel waardevol in het omgaan met jouw naaste met dementie. Het helpt je om je beter te kunnen inleven in jouw naaste. En te begrijpen waarom hij of zij op een bepaalde manier reageert. Dat maakt het makkelijker om met moeilijke situaties om te gaan, betere zorg te geven en aan je omgeving uit te leggen wat er nu echt aan de hand is.
 

Dit kun je verwachten
We starten met een voorlichting en daarna krijg je de virtual reality-ervaring. We sluiten af met een nagesprek.

  1. Voorlichting
  • Wat is dementie?
  • Hoe benader je iemand met dementie, hoe leg je contact? 
  • Hoe kom je in de belevingswereld van iemand met dementie? 
  • Hoe kun je ontspannen communiceren, hoe stel je vragen? 
  • Hoe gebruik je eenvoudige lichaamstaal? 
  • 10 communicatietips voor ontspannen contact 
  1. Dementie-bril
    Door zelf virtueel in de leefwereld van iemand met (beginnende) dementie te stappen, ervaar je hoe ingrijpend deze ziekte is. Waar mensen met dementie in dagelijkse situaties tegenaan lopen én hoe de omgeving op ze reageert. Ervaar de verwarring, onzekerheid, desoriëntatie en andere gevoelens die mensen met dementie dagelijks ervaren.
  2. Na de beleving gaan we met elkaar in gesprek over je ervaring. 

Voor wie 
Voor iedereen die in Amsterdam woont of voor iemand zorgt die in Amsterdam woont, en voor een naaste met (beginnende) dementie zorgt. 

Wanneer
Donderdag 27 februari van 10.00 tot 12.30 uur

Waar
Bij Markant op de Zwanenburgwal 206, 1011JH Amsterdam-Centrum.
In de trainingsruimte op de 5e etage. Er is een lift aanwezig.

Aanmelden
Deelname is kosteloos. Aanmelden kan met onderstaande formulier. Er kunnen maximaal 8 mensen meedoen, dus vol=vol.

Ik meld me aan voor (be)leven met dementie op 27 februari

"*" geeft vereiste velden aan

Naam*
Adres*
Wil je maandelijks onze digitale nieuwsbrief Mantelzorgnieuws ontvangen?*